Sleva na dani

Proč nelze uplatnit slevu na dani za školkovné

Vážení rodiče!

Obracíte se na mne s žádostí o Potvrzení o výši vynaložených výdajů za umístění dítěte v mateřské škole za účelem uplatnění slevy na dani z příjmu ve smyslu č. 586/1992 Sb o dani z příjmu a souvisejících ustanovení. Podmínkou pro vystavení takového potvrzení, je být jako organizace k tomu určená registrován denním režimu pod MŠMT.

Rodinné cetrum Babočka s.r.o. NENÍ REGISTOVÁNO JAKO MATEŘSKÁ ŠKOLA, DĚTSKÁ SKUPINA ANI NIC JINÉHO na MŠMT. Nejsme tudíž oprávnění vystavit Potvrzení o výši vynaložených výdajů za umístění dítěte v mateřské škole. A vystavovat jej NEBUDEME.

Vaše dítě je u nás přihlášeno do adaptačního kurzu, které je pojmenováno Školička. Jedná se o krátkodobý KURZ. Toto je uvedeno na přihlášsce, kterou jste podepsali, všude v provozních řádech, na finančním úřadu a dalších úřadech jako oblast podnikání. To že naše firma má živnostenské oprávnění k provozování mateřské školy, neznamená, že ji provozuje. Neprovozuje.

Žádám Vás proto, abyste tuto skutečnost přijali a nechtěli po mně "jenom razítko". Bylo Vaší svobodnou volbou přihlásit Vaše dítě do adaptačního kurzu. Před přihlášením jste o této situaci byli informováni. Děkuji za pochopení a za to, že na mě nebudete dále naléhat. Odmítám se podílet na krácení daně....

Renata Kratochvílová
jednatel Rodinného centra Babočka s.r.o.